Intymne

Tych #6 rzeczy będziesz żałować na starość. Działaj póki masz czas!

 

#Brak odwagi do bycia sobą

Bycie sobą daje nam takie poczucie wolności, jakiego nie daje nam nic innego. Często jednak brak nam odwagi do pokazania swojego prawdziwego Ja. Normy społeczne, wymagania otoczenia, obowiązki, czy brak pewności siebie sprawia, że zakładamy różne maski. Na starość większość osób uświadamia sobie, że nigdy tak naprawdę nie żyli tak, jak chcieli.

#Brak odwagi do wyrażenia prawdziwych uczuć

Im człowiek starszy, tym trudniej jest mu mówić o swoich uczuciach. Z żalem wtedy wspomina czas, w którym należało pewne rzeczy powiedzieć na głos, ponieważ teraz jest już za późno. Szczere wyznania są jak miód dla duszy, nawet jeśli mają one negatywny wydźwięk. Jeśli teraz nie będziesz wyrażać swoich uczuć, prawdopodobnie nigdy tego nie zrobisz. Z wiekiem odwaga staje się coraz mniejsza.

#Brak odwagi do zmian

Ludzie starsi często żałują tego, że bali się dokonać zmiany w swoim życiu. Zostali w znienawidzonej pracy, nie przeprowadzili się do wymarzonego miejsca, tkwili w niesatysfakcjonującym związku. Jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu, zrób to teraz, bo ani się nie obejrzysz, a na jakiekolwiek zamiany będzie już za późno.

#Brak czasu dla najbliższych

Ile razy zamiast spotkania rodzinnego wybieramy weekend ze znajomymi lub pracę, bo przecież nadrobimy następnym razem? Niestety, zbyt często. Pamiętaj jednak, że rodzice i dziadkowie odejdą, a następnego razu może nie być.

 

#Zerwane kontakty

Starsze osoby często wspominają o przyjaciołach z dzieciństwa i młodości. Najbardziej żałują tego, że nie widzieli się przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Nie wiedzą, czy te osoby w ogóle żyją, a przecież były kimś tak ważnym w ich życiu. Jeśli ktoś jest dla ciebie ważny nie wypuszczaj go ze swojego życia, a jeśli tak już się stało to pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na telefon do starego kumpla.

#Za dużo pracy, za mało odpoczynku

Kobiety całe swoje życie poświęciły na zajmowanie się domem, wychowywanie dzieci, a potem wnuków. Mężczyźni całe życie pracowali na swoją rodzinę, a potem na rodziny swoich dzieci. Nie było czasu na odpoczynek, relaks i przyjemności, a teraz nie ma już na to chęci. To właśnie tego często żałują starsze osoby. Musisz znaleźć równowagę pomiędzy obowiązkami, a odrobiną przyjemności.

Wasze komentarze:

Zobacz:

error: Content is protected !!
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker